Dom przyszłości - dom pasywny

Dodane: 22-06-2014 08:24
Dom przyszłości - dom pasywny Domy pasywne do wielki skok w przyszłość. Idea domu, który praktycznie nie zużywa żadnej energii wydaje się bardzo futurystyczna. Na szczęście - to nowa rzeczywistość. Naprawdę warto zainteresować się tematem, ponieważ takich domów powstaje coraz więcej. Malkontenci oczywiście narzekają, że to bardzo drogie, że nie dla przeciętnego...Domy pasywne do wielki skok w przyszłość. Idea domu, który praktycznie nie zużywa żadnej energii wydaje się bardzo futurystyczna. Na szczęście - to nowa rzeczywistość.

Naprawdę warto zainteresować się tematem, ponieważ takich domów powstaje coraz więcej. Malkontenci oczywiście narzekają, że to bardzo drogie, że nie dla przeciętnego Kowalskiego. Cóż... telefony komórkowe też początkowo były popularne tylko wśród elit.

Technologia domów pasywnych się rozwija, a co za tym idzie - tanieje. Przybywa też firm, które potrafią taki dom zbudować. Ważny jest już etap projektu. I wybór - albo kominek, albo dom pasywny. Dlaczego? Ponieważ dom pasywny to dom szczelny, ze specjalnym systemem wentylacji. Taki budynek jest tak skonstruowany, by straty energii były jak najmniejsze. Konieczna jest bardzo gruba izolacja, z materiałów najwyższej jakoś, okna muszą mieć specjalne parametry (tzw. okna pasywne), niezbędny jest rekuperator. Dom pasywny wykorzystuje każde źródło energii do ogrzania, łącznie z ciepłem wydzielanym przez mieszkańców.

To naprawdę ciekawy temat. Jednak póki co, domy pasywne to nadal rzadkość, a technologia (mimo, że wyraźnie tanieje) ciągle kosztowna. domy energooszczędne
Więcej informacji także tutaj domy energooszczędne
Na ten temat napisali także na domy energooszczędne
Polecam również domy energooszczędne ceny
domy energooszczędne budowa też jest ciekawie opisany temat


© 2019 http://1.bialowieza.pl/