Jak doczyścić dywan?

yższe oznacza dużo sprzątania. Pracując codziennie nie każda kobieta ma czas zająć się należycie domem i dopilnować, by kurz nie gromadził się na meblach. Dla takich kobiet swoją ofertę kieruje każda firma sprzątająca. Korzystanie

Jak doczyścić dywan? pranie tapicerki wrocław

Pracując codziennie

Duże mieszkanie to marzenie prawie każdej kobiety. Osobna sypialnia, osobna garderoba, trzy łazienki, dom pełen dzieci. Jest tylko jeden kłopot. Wszystko powyższe oznacza dużo sprzątania. Pracując codziennie nie każda kobieta ma czas zająć się należycie domem i dopilnować, by kurz nie gromadził się na meblach. Dla takich kobiet swoją ofertę kieruje każda firma sprzątająca. Korzystanie z usług takich firm pozwala zaoszczędzić tak cenny czas. W dzisiejszych czasach taka firma to coraz rzadziej luksus, a coraz częściej konieczność. Usługi tego typu doceniają nie tylko osoby aktywne zawodowo, ale także ludzie niepełnosprawni, dla których zwykłe umycie podłóg, czy okien jest często rzeczą bardzo trudną, jeśli nie niemożliwą. Firma sprzątająca może wyręczyć w wielu pracach. Szczegółową ofertę, jak też cennik znaleźć można na stronach internetowych. Miłym zaskoczeniem mogą być bardzo niskie ceny oferowanych usług. Duża konkurencja na rynku zmusza firmy zajmujące się sprzątaniem do obniżania stawek i kierowanie swojej oferty ku klasie średniej. O wysokiej jakości oferowanych usług świadczy to, iż klienci korzystają z nich coraz chętniej i coraz częściej wracają.


Dywany perskie

Ojczyzna dywanów- Persja, stąd też wzięła się nazwa określonego typu dywanów- dywany perskie. Od stuleci są cenione za bardzo wysoką jakość wykonania, są ręcznie tkane i mogą przybierać różne kształty i rozmiary. Popularne są wzory geometryczne, kwiaty (najczęściej róża, czyli symbol życia), zwierzęta i podobizny władców.

Dlatego ceny takich dywanów są znacznie wyższe niż dywanów tkanych maszyno. Rękodzieło zawsze było w cenie, a w przypadku dywanów to nie ma lepszych niż właśnie te ręcznie tkane. A im starszy dywan tym więcej będzie warty.


Jak działają detergenty?

Detergenty

sole sodowe estrów kwasu siarkowego z wyższymi alkoholami (np. laurylosiarczan sodu)
związki lub ich mieszaniny, które stanowią aktywny czynnik wszelkich środków czystości, takich jak szampony, proszki do prania, płyny do mycia naczyń, środki do mycia naczyń w zmywarkach itd.
Czasami przez "detergenty" rozumie się wszelkie środki czyszczące jako takie. W przemyśle środków czystości rozgranicza się jednak wyraźnie "detergenty właściwe" - w sensie pierwszej definicji oraz pozostałe składniki środków czyszczących - takie jak nabłyszczacze, dodatki koloryzujące, dodatki zapachowe, odżywcze, antystatyczne, wybielające itp.

Detergenty utożsamia się czasem z surfaktantami, co jednak nie jest poprawne, gdyż nie wszystkie detergenty działają jak surfaktanty i nie wszystkie surfaktanty są stosowane jako detergenty.

Detergenty "czyszczą" dzięki temu, że działają na brud/nieczystości na następujące sposoby:

zachowują się jak surfaktanty - ułatwiając mieszanie się brudu z wodą (lub innym rozpuszczalnikiem) ułatwiają zwilżanie mytych powierzchni
zmieniają pH powierzchni, co prowadzi do zrywania wiązań wodorowych którymi brud jest związany z powierzchnią lub zmiana pH prowadzi do rozkładu substancji tworzących brud
obniżają twardość wody, dzięki czemu woda lepiej zwilża powierzchnię i łatwiej rozpuszczają się w niej związki jonowe, tworzące brud
rozkładają brud poprzez reakcję utlenienia
działają enzymatycznie poprzez katalizowanie reakcji prowadzących do rozkładu cząsteczek organicznych tworzących brud
działają pianotwórczo - zwiększając powierzchnię styku brudu ze środkiem myjącym
Liczba związków chemicznych stosowanych jako detergenty jest bardzo duża i ciągle poszukuje się nowych. Skład detergentów stosowanych w danym środku czyszczącym wynika z faktu co ma być myte, czym to coś jest zwykle zanieczyszczone oraz jak ma się odbywać proces mycia.

Np: detergentem do czyszczenia szkła laboratoryjnego jest chromianka lub roztwór wodorotlenku potasu w etanolu. Są to bardzo skuteczne i tanie detergenty, jednak ich użycie w warunkach domowych groziłoby fatalnym skutkami, gdyż są to środki żrące. Stąd do ręcznego mycia naczyń stosuje się dużo mniej skuteczne detergenty oparte na łagodnych, nie uszkadzających dłoni surfaktantach pianotwórczych. Z kolei, użycie pianotwórczych sufraktantów w zmywarkach, czy płynach do mycia szyb samochodowych skutkowałoby niepotrzebnymi trudnościami ze spłukiwaniem piany z mytych powierzchni. Stąd w tego typu zastosowaniach stosuje się surfaktanty niepianotwórcze połączone z solami amoniaku, które przyspieszają spływanie warstwy środka myjącego z powierzchni.

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Detergenty



© 2019 http://1.bialowieza.pl/