O dobrym rozwiązaniu dla biznesu

jście, więc warto się nad nim zastanowić. Takie wirtualne biuro może z powodzeniem zastąpić tradycyjne siedziby firmowe i często będzie ono także o wiele bardziej opłacalne. O takie biuro nie musimy się nieustannie martwić i kontr

O dobrym rozwiązaniu dla biznesu

Dlaczego wirtualne biuro się opłaci?

Czy tymczasowa siedziba firmy, która nie jest do końca nasza, będzie odpowiednim rozwiązaniem? W wielu sytuacjach będzie to świetne wyjście, więc warto się nad nim zastanowić. Takie wirtualne biuro może z powodzeniem zastąpić tradycyjne siedziby firmowe i często będzie ono także o wiele bardziej opłacalne. O takie biuro nie musimy się nieustannie martwić i kontrolować jego stanu, ponieważ robią to za nas inne osoby. My natomiast możemy z biura korzystać wtedy, kiedy zajdzie taka potrzeba, a za taką możliwość zapłacimy znacznie mniej, niż za wynajęcie lub kupno własnej siedziby. Warto wziąć takie rozwiązanie, gdy nie prowadzimy stacjonarnej działalności.


Ciekawe info

Pomysł stworzenia wirtualnego biura pojawił się już w 1994 r. Osobą, która chciała ułatwić funkcjonowanie podmiotów gospodarczych i wpadła na pomysł stworzenia takiego miejsca był Ralph Gregory. Przeprowadził on obserwacje, z których wynikało, że szerokie grono przedsiębiorców nie potrzebuje prowadzenia własnego biura i chce zaoszczędzić koszty. Idea wirtualnego biura zyskała na wartości i już w 1995 roku pojawili się pierwsi klienci. Firma założona przez Ralpha Gregory funkcjonuje do dziś i cieszy się ogromnym zainteresowaniem klientów.

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Wirtualne_biuro


Definicja przedsiębiorstwa

Przedsiębiorstwo (lub inaczej jednostka gospodarcza) ? wyodrębniona prawnie, organizacyjnie, techniczno-produkcyjnie i ekonomicznie jednostka, prowadząca działalność gospodarczą, stanowiąca podmiot podstawowej rangi w gospodarce rynkowej. Istotą działalności przedsiębiorstwa jest produkcja dóbr lub świadczenie usług. Najczęściej definiowanym celem działalności przedsiębiorstwa jest osiąganie zysku poprzez zaspokajanie potrzeb konsumentów. Z perspektywy finansowej celem przedsiębiorstwa jest wzrost jego wartości rynkowej w średnim i długim okresie z korzyścią dla jego właścicieli.

Odrębność prawna przedsiębiorstwa oznacza, że przedsiębiorstwo jest podmiotem praw i obowiązków, którego forma jest określana przez właścicieli przedsiębiorstwa i jest ona zależna od regulacji prawnych obowiązujących na terytorium, na którym funkcjonuje podmiot. Odrębność organizacyjna przedsiębiorstwa oznacza, że jest to jednostka zorganizowana w oparciu o określone metody zarządcze i procesy organizacyjne umożliwiające prowadzenie działalności. Odrębność techniczno-produkcyjna przejawia się w wydzielonym układzie technicznym pozwalającym na prowadzenie produkcji lub świadczenie usług przez jednostkę. Odrębność ekonomiczna oznacza wydzielenie majątkowe, samodzielność decyzyjną i dochodową, której wyrazem jest dążenie do osiągania dodatniej różnicy między efektami i nakładami

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Przedsi%C4%99biorstwo



© 2019 http://1.bialowieza.pl/