Oleje i sprawy związane z techniką i przemysłem

paliwo może zostać zatankowane samodzielnie przez właściciela pojazdu, a także wlane do baku jego samochodu przez jednego z pracowników stacji benzynowej. W tym miejscu będzie można również dokonać zakupu oleju silnikowego, a takż

Oleje i sprawy związane z techniką i przemysłem

Kupno oleju silnikowego

Podstawowym miejscem, w którym zakupów dokonuje kierowca samochodu jest stacja benzynowa, w której często kupuje paliwo do swojego pojazdu. Zakupione paliwo może zostać zatankowane samodzielnie przez właściciela pojazdu, a także wlane do baku jego samochodu przez jednego z pracowników stacji benzynowej. W tym miejscu będzie można również dokonać zakupu oleju silnikowego, a także oleju hamulcowego oraz płynu do mycia szyb i wszystkich innych środków potrzebnych do pielęgnacji samochodu. Oprócz tego na wielu stacjach benzynowych można dokonać zakupu wielu produktów spożywczych i napojów kolorowych. Przy niektórych stacjach benzynowych znajdują się również myjnie samochodowe, w których można tanio umyć samochód.


Instruktaż użytkowania płynu silnikowego

Odbycie kursu jazdy samochodem jest podstawowym warunkiem, który trzeba spełnić, żeby zostać dopuszczonym do egzaminu na prawo jazdy. W czasie takiego kursu uczeń szkoły jazdy nauczy się zasad obsługi samochodu pod względem teoretycznym i praktycznym. Przekazane zostaną mu także podstawowe informacje dotyczące zasad użytkowania i wyboru dobrego płynu silnikowego i wszystkich innych płynów potrzebnych w samochodzie. W trakcie egzaminu na prawo jazdy będzie musiał zdać część teoretyczną dotyczącą zasad ruchu drogowego oraz obsługi pojazdu. Zdobytą przez siebie wiedzę będzie musiał następnie potwierdzić w czasie egzaminu praktycznego, odbywanego zwykle pod okiem instruktora, który szkolił swojego kursanta przez kilka tygodni.


Klasyfikacje olejów

Aby umożliwić porównywanie między sobą różnych olejów silnikowych, zostały opracowane systemy ich klasyfikacji. Klasyfikacje ulegają ciągłym modyfikacjom, wraz z pojawianiem się nowych rozwiązań w budowie silników oraz nowych technologii.

Można wyróżnić następujące klasyfikacje:

Klasyfikacje lepkościowe dla olejów silnikowych
Klasyfikacja SAE (Society of Automotive Engineers)
Klasyfikacje jakościowe dla olejów silnikowych
klasyfikacja według ACEA ? klasyfikacja europejska
klasyfikacja według API ? cywilna klasyfikacja amerykańska
klasyfikacja według ILSAC ? klasyfikacja Międzynarodowego Komitetu Standardów i Aprobat Środków Smarnych
klasyfikacje według producentów silników, np. Mercedes-Benz (MB), Volkswagen (VW), Volvo, MAN, Ford, Japanese Automotive Standards Organization (JASO) itp.

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Olej_silnikowy



© 2019 http://1.bialowieza.pl/