Pakowanie się i kilka przydatnych patentów

Dodane: 04-04-2016 03:13
Pakowanie się i kilka przydatnych patentów Czy worek na kapcie są przydatne? Oczywiście, dla osób lubiących porządek i modę. Oprócz tego w sieci jest wiele innych modnych rozwiązań dla dbających o porządek.

Modne woreczki

Pakowanie rzeczy w woreczki foliowe jest mało eleganckim rozwiązaniem i nie każda osoba czyje się z tym komfortowo. Kiedy wyjeżdżamy w podróż staramy się oddzielić od siebie rzeczy brudne od czystych, buty od ciuchów itd. Jednak nie każda walizka ma na tyle dużo przegródek, albo nie rzeczy, które chcemy zabrać się tam nie mieszczą. Rozwiązaniem może być zakup woreczków z materiału, które oczywiście są wielorazowego użytku.

Sporo osób lubi pakować w takie woreczki np. drobne upominki czy prezenty, a sam woreczek może zostać wykorzystany właśnie do przechowywania rzeczy w trakcie podróży. Moda na takie rozwiązanie powoli wchodzi na tereny naszego kraju i można zobaczyć coraz więcej osób posiadających właśnie takie eleganckie woreczki.


Kwestia pakowania butów

Pakowanie butów może być najbardziej problematyczną sprawą w całym procesie przygotowywania się do wyjazdu. W większości przypadków pakujemy buty wizytowe lub te bardziej eleganckie, wiec włożenie ich razem z ciuchami bez żadnej ochrony odpada. Delikatne wykończenie drogich butów może ulec zniszczeniu w takiej podróży, a worek foliowy nie pomoże ich ochronić. Najlepszym wyjściem byłoby mieć osobny plecak, czy też torbę na parę butów, ale to rozwiązanie jest niepraktyczne.

Można pokusić się o zakup futerału na buty, który wykonany jest z grubego materiały, który ochroni nasze obuwie przed zniszczeniem. Takie futerały nie są drogie, a z pewnością inwestycja w nie pomoże ograniczyć wydatki na nowe buty. Taki futerał sprawdzi się również świetnie w szafie, aby buty nie kurzyły się niepotrzebnie.


Dobra organizacja

Nie każdy lubi chaotycznie zorganizowaną przestrzeń i ogólne wrażenie nieporządku. Nie mówię tutaj o schorzeniu zwanym OCD, ale o ogólnym porządku i organizacji.

Jeżeli należysz do ludzi wolących uporządkowane rzeczy to zapewne walczysz o dobrą organizację na każdej płaszczyźnie: zawodowej, prywatnej oraz przestrzennej. I tutaj zaczynają się schody, ponieważ, aby dobrze zorganizować sobie np. miejsce w szafie należy zainwestować w różne rozwiązania- dodatkowe półki, pudełka czy woreczki na buty.

Kto powiedział, że utrzymać porządek jest łatwo? Jednak komfort przebywania w dobrze zorganizowanej przestrzeni wynagrodzi wydane pieniądze.© 2019 http://1.bialowieza.pl/