Generalnie każdy z nas dostał choć raz kartkę Wielkanoc czy na imieniny.

To cudowna tradycja, dlatego dobrze jest czasem wysłać .

Artykuł o kartkach właśnie.

Własne życzenia świąteczne

karty świąteczne dla firmTreść wysyłanych życzeń do najbliższych nie powinna być kalką z innych życzeń publikowanych np.
w sieci.
Najlepsze i najbardziej wartościowe życzenia to te spersonalizowane i wymyślone z myślą o osobie do której te życzenia wysyłamy.
Można posiłkować się gotowcami, ale jak inspirację a nie gotowe rozwiązanie.
Z pewnością takie życzenia na dłużej pozostaną w czyjejś głowie i bardziej go ucieszą niż te z gotowej i wydrukowanej w milionie kopii kartki.

Wikipedia i kartka świąteczna

karty świąteczne dla firm
Kartka świąteczna ? okolicznościowa kartka pocztowa, często w formie karnetu, z grafiką lub ilustracją tematycznie nawiązującą do świąt, ich symboli i tradycji. Wiele z kartek zawiera też gotową treść życzeń świątecznych.
Idea kartek świątecznych narodziła się w XX wieku dzięki masowemu rozwojowi poligrafii.
W Polsce zwykle są wysyłane z okazji Bożego Narodzenia i Wielkanocy.

Mimo rozpowszechnienia poczty elektronicznej, która ograniczyła korzystanie z usług tradycyjnej poczty, kartki świąteczne z życzeniami nadal cieszą się ogromną popularnością.

Wiele przedsiębiorstw zamawia własne projekty i wysyła je do klientów. Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Kartka_świąteczna

Tradycyjne życzenia świąteczne

Tradycja wysyłania tradycyjnej poczty zanika coraz bardziej w dobie komputeryzacji i informatyzacji.
Mało kto wysyła już dzisiaj listy do znajomych, przecież jest szybsza i bardziej niezawodna droga.
Jednak nikt nie powie, że nie wolałby otrzymać czegoś namacalnego od kogoś bliskiego. Tradycja wysyłania kartek świątecznych wciąż jeszcze dość mocno utrzymuje się w naszych rodzinach, mimo wspomnianej wcześniej komputeryzacji.
Święta to szczególny okres kiedy należy pamiętać o bliskich nam osobach i przesłać im coś co będą mogli zachować na pamiątkę..