Przy budowie i tworzeniu mapek- czyli rola geodety

bardzo potrzebna, a wykorzystywanie geodezji w rolnictwie wcale nie słabnie, a raczej rozwija się bardzo dobrze. Dzieje się tak dlatego, że rolnicy pracujący zawodowo w obecnych czasach mogą korzystać z bardzo nowoczesnych metod

Przy budowie i tworzeniu mapek- czyli rola geodety

Pomoc geodezyjna dla rolników

Rolnicy są jednymi z klientów tych osób, które zajmują się wykonywaniem prac geodezyjnych. Taka pomoc świadczona rolnikom przez geodetów jest bardzo potrzebna, a wykorzystywanie geodezji w rolnictwie wcale nie słabnie, a raczej rozwija się bardzo dobrze. Dzieje się tak dlatego, że rolnicy pracujący zawodowo w obecnych czasach mogą korzystać z bardzo nowoczesnych metod sadzenia i uprawy roślin oraz produkcji różnych produktów żywieniowych. Rolnicy mogący stale rozwijać swoją działalność są zainteresowani poszerzaniem obszarów, na jakich mogą pracować oraz wykorzystywaniem takich pól uprawnych, które do tej pory były dla nich nieosiągalne. Tymczasem praktyczne zastosowania geodezji rolnej pozwalają na rozwój nawet najbardziej nietypowych upraw rolnych.


Tworzenie map przez geodetów

Geodeci mogą przygotowywać różne opracowania graficzne. Dzięki temu łatwiej będzie przystępować do budowy dróg czy dokonywać wyboru miejsc pod budowę nowych bloków czy sklepów i budynków użyteczności publicznej. Jednocześnie geodeci zajmują się tworzeniem profili poszczególnych miast i miejscowości, a także uczestniczą w przygotowywaniu różnego rodzaju map. Takie mapy będą wykorzystywane zarówno przez urzędników państwowych i drogowców, jak i przez osoby prywatne. Równie przydatne będą dla nich opisy przestrzenne tworzone przez geodetów cechujących się sporą wyobraźnią i pomysłowością, jeżeli chodzi o sposoby zagospodarowywania poszczególnych placów i miast czy dróg i autostrad. Wszystko to sprawia, że geodeci muszą być otwarci na wykonywanie różnego rodzaju prac.


Odwrotny proces tj

Geokodowanie ? ustalanie współrzędnych geograficznych na podstawie innych danych geograficznych (np. kodu pocztowego, ulicy i miasta). Odwrotny proces tj. ustalanie adresu dla danego punktu na Ziemi, to odwrotne geokodowanie.

Rozwój geokodowania wiąże się z rozwojem technik informatycznych, w których używanie tradycyjnych nazw, w niektórych przypadkach niejednoznacznych i skomplikowanych, byłoby utrudnieniem. Systemy geokodów ułatwiają prace np. w programach statystycznych czy programach Systemów Informacji Geograficznej. Za geokody, które pojawiły się przed rozwojem technik informatycznych, można uznać np. system współrzędnych geograficznych czy kodów pocztowych.
Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Geokodowanie



© 2019 http://1.bialowieza.pl/