Styl we wnętrzu - o klasyce

rawmy, aby faktycznie odmienił on swoje oblicze na lepsze, na ciekawsze. Z pewnością patrząc na nasze ściany czy elewację można mieć wrażenie, że są one podobna do wielu innych, które spotkać można na przykład w domu sąsiada. Jeże

Styl we wnętrzu - o klasyce Panele trójwymiarowe na ścianę mogą być bardzo ciekawym elementem dekoracyjnym. Zobacz:

Sztukateria dla naszego domu

Jeżeli mamy zamiar przeprowadzić gruntowny remont naszego domu, to sprawmy, aby faktycznie odmienił on swoje oblicze na lepsze, na ciekawsze. Z pewnością patrząc na nasze ściany czy elewację można mieć wrażenie, że są one podobna do wielu innych, które spotkać można na przykład w domu sąsiada. Jeżeli jednak chcemy, aby nasze lokum pozytywnie wyróżniało się, to zastanówmy się nad tym, by zmontować wspaniałą i nadającą klasycznego piękna sztukaterię. Nasza elewacja stanie się zupełnie inną niż do tej pory! Naprawdę warto jest pójść w tę stronę i uczynić swój budynek mieszkalny czymś zupełni innym niż do tej pory. Nie bójmy się takich zmian i choć raz w życiu przekonajmy się, jak w łatwy sposób można nadać dobrego wyglądu naszym wnętrzom.


Pomysł na pięknie ozdobiony dom

Niech nasz dom będzie inny niż wszystkie! Okazuje się, że w Polsce wiele odmów wygląda tak po prostu nudno. Proste ściany, dach, komin. Takie uproszczenie chyba wystarczy, by wszystko to zobrazować. Warto jest coś z tym zrobić! Jeżeli stoi przed nami wspaniała okazja na zmiany, jaką jest remont, to zdecydujmy się na nią. Świetnym pomysłem będzie sztukateria elewacyjna, która nada charakteru naszemu lokum. Ponadto wiele jej ciekawych elementów można zamontować także we wnętrzu naszego domu. Zdecydujmy się na ten niebanalny krok i pokażmy wszystkim, jak dobry smak mamy i jak wiele znaczy dla nas dobry design. Już teraz możemy przejrzeć w Internecie choć kilka zdjęć sztukaterii i zdecydować się na własną.


Czym jest sztukateria?

Sztukateria ? stiuki i inne elementy dekoracyjne (np. putta, ornamenty, gzymsy wewnątrz pomieszczeń) wykonane z gipsu lub żywicy poliestrowej, często odlewane i montowane do podłoża (do ścian, sufitów). Stosowane w architekturze od starożytności, upowszechniły się w okresie renesansu i baroku.

W chwili obecnej często zastępowane są elementami wykonanymi ze styropianu z naniesioną powłoka zabezpieczającą. Istnieją dwie metody nakładania warstwy zewnętrznej, tj.:

metoda ciągniona ? styropianowy kształt jest przeciągany pod odpowiednią formatką z jednoczesnym nałożeniem masy kwarcowej; ta metoda zapewnia wysoką ostrość krawędzi, co wpływa na jakość produktu końcowego,
metoda natryskowa ? ręczne natryskiwanie masy akrylowej; ten sposób nie gwarantuje jednakowej grubości listwy oraz krawędzie są bardziej "zlane"; metoda stosowana najczęściej przy produktach niewymiarowych lub niepowtarzalnych.
Sztukaterię można podzielić ze względu na zastosowanie. Wyróżnia się sztukaterię elewacyjną oraz wewnętrzną, do której zaliczają się listwy przysufitowe, ścienne, przypodłogowe oraz rozety i ramy (obrazów, luster, itp.).

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Sztukateria



© 2019 http://1.bialowieza.pl/