Zawód - technik mechanik

tanie części
Technik mechanik ? tytuł nadawany absolwentom szkół ponadgimnazjalnych o profilu technicznym lub policealnych studiów zawodowych po zdaniu zewnętrznego egzaminu zawodowego.
Kierunek ten wybierają osoby o uzdolnieniach matematycznych (ścisłych) gdyż potrzeba tu analitycznego myślenia. Technik mechanik posiada umiejętności, a zatem potrafi: posługiwać się dokumentacją konstrukcyjną , technologiczną i eksploatacyjną dobierać materiały narzędzia maszyny i urządzenia do realizowania zadań stosować podstawowe metody obróbki i łączenia materiałów podczas wytwarzania oraz napraw maszyn i urządzeń mierzyć podstawowe wielkości fizyczne i geometryczne konstruować proste obiekty mechaniczne opracować dokumentację podstawowych procesów technologicznych oceniać stan technicznych obiektów mechanicznych z wykorzystaniem metod i diagnostyki technicznej sporządzać harmonogramy prac, obliczać ich pracochłonność i koszty przestrzegać i wdrażać normy dotyczące zapewniana jakości produkcji wyrobów i świadczenia usług stosować przepisy prawa dotyczące wykonanych zadań zawodowych przestrzegać przepisów ochrony przeciwpożarowej BHP oraz ochrony środowiska podczas wykonywania zadań zawodowych udzielać pierwszej pomocy poszkodowanym w wypadkach przy pracyŹródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Technik_mechanik

Definicja wału korbowego

tanie części
Wał korbowy (lub wał wykorbiony) ? rodzaj wału, posiadającego czopy przesunięte względem swojej osi.
Służy zwykle do zamiany ruchu posuwisto-zwrotnego na obrotowy, będąc elementem mechanizmu korbowego. Nazwy wał korbowy i wykorbiony stosowane bywają zamiennie, lecz podawanym kryterium podziału jest posiadanie przez wał korb (wał korbowy) lub wykorbień (wał wykorbiony).
Zwyczajowo wałem korbowym nazywa się wał będący częścią silnika tłokowego, sprężarki tłokowej i podobnych im urządzeń. W budowie wału korbowego wyróżnić można czopy główne(1), leżące w osi łożysk wału i o trochę mniejszym przekroju czopy korbowe(2), oddalone od tej osi. Najczęściej spotykane są stalowe wały kute, rzadziej stosuje się odlewane wały żeliwne (żeliwo sferoidalne lub perlityczne).
Wały korbowe odkuwane są ze stali węglowej bądź rzadziej ze stali stopowej.

Kształt wału zależy głównie od układu i liczby cylindrów i kolejności zapłonu.Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Wa%C5%82_korbowy

Jak zapobiegać usterkom pojazdów?

Poruszanie się własnym autem to komfort i swoboda, która zapewnia nam niezależność. Wiele osób posiada własne samochody i służą one często na co dzień w wielu sytuacjach, a bez nich wszystko byłoby o wiele trudniejsze.

Jeśli chcemy podróżować nimi bezpiecznie i komfortowo, należy przede wszystkim zadbać o ich dobry stan techniczny oraz wszelkie usterki naprawiać na bieżąco.

Dzięki temu nie spotka nas żadna niespodzianka.
Przeglądy techniczne samochodu wykonamy w niemal każdym warsztacie, a w przypadku podstawowych rzeczy, takich jak kontrola ilości płynów, będziemy mogli nawet zająć się tym samodzielnie. Najważniejsza jest jednak regularność, ponieważ tylko ona zapewni nam bezpieczeństwo i pewność. .

Widok do druku:

tanie części