Warto wiedzieć - kilka faktów medycznych

pieki lekarskiej, nawet bardzo specjalistycznej. Takie pakiety sprawiają bowiem, że możemy bez przeszkód odbywać wizyty nawet u najbardziej oblężonych przez pacjentów specjalistów. Możliwe jest również wykonywanie bardzo specjalis

Warto wiedzieć - kilka faktów medycznych

Jakich usług możemy spodziewać się inwestując w pakiet zdrowotny?

Coraz więcej osób decyduje się na zakup pakietów medycznych, które umożliwiają uzyskanie profesjonalnej opieki lekarskiej, nawet bardzo specjalistycznej. Takie pakiety sprawiają bowiem, że możemy bez przeszkód odbywać wizyty nawet u najbardziej oblężonych przez pacjentów specjalistów. Możliwe jest również wykonywanie bardzo specjalistycznych badań. Co prawda, standardowa prywatna opieka medyczna oferuje szereg rutynowych badań takich, jak badania laboratoryjne, ale w zależności od rodzaju pakietu możemy wybrać na przykład konsultacje u wybranego przez nas specjalistę. W ramach takiego pakietu często wizyty lekarskie są płatne właściwie symbolicznie, co może być dużą ulgą dla portfela pacjenta.


Wizyty lekarskie w trybie pilnym

Bardzo często może okazać się, że niemalże w trybie natychmiastowym potrzebujemy pomocy lekarskiej. Wtedy najlepszym rozwiązaniem jest wybór prywatnej przychodni specjalistycznej, gdzie możemy znaleźć fachowców prawie ze wszystkich dziedzin medycyny. Zazwyczaj zarezerwowanie wizyty w takiej przychodni jest możliwe od ręki i możemy spodziewać się bliskiego terminu spotkania z lekarzem, w przeciwieństwie do przychodni publicznych, w której zapisy odbywają się wielokrotnie z wielomiesięcznym wyprzedzeniem. Trzeba przyznać, że w ostatnich latach możemy zauważyć, że coraz więcej pacjentów decyduje się na wybór prywatnej opieki medycznej rezygnując zupełnie z usług publicznych ośrodków zdrowia.


Historia okulistyki

Według historyków indyjskich pierwsze operacje okulistyczne wykonywano już 4,5 tys. lat p.n.e. Jest to teza sporna, z uwagi na brak źródeł. Pierwszą pisemną wzmiankę o operacji okulistycznej zawiera Kodeks Hammurabiego (spisany ok. 1772 p.n.e.), w którym paragraf 215 opisuje operację usunięcia ropnia worka łzowego1.

Pionierem operacji na oku w medycynie współczesnej był XVI-wieczny Niemiec Georg Bartisch (1536-1606), który w 1583 roku usunął gałkę pacjentowi z powodu raka2. W 1709 roku Michel Brisseau odkrył, że przyczyną zaćmy jest zmętnienie soczewki w oku. Pierwsze szpitale okulistyczne powstawały kolejno w Wiedniu (1786), Londynie (1804, Moorfields Eye Hospital) i Petersburgu (1806)2.

Pierwszy polski ośrodek okulistyki (Instytut Oftalmiczny) założył w 1823 roku Wiktor Feliks Szokalski2, uznawany za ojca polskiej okulistyki.

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Okulistyka



© 2019 http://1.bialowieza.pl/