Zegarki

y dostać. Wówczas najlepszym rozwiązaniem jest wybór prezentu uniwersalnego, czyli takiego, który zazwyczaj każdemu się podoba. Przykładem może być zakup zegarka. W sklepach z zegarkami istnieje duży wybór tego typu produktów. Moż

Zegarki

Prezent dla znajomego

Wybór prezentu dla znajomego może okazać się problematyczny, zwłaszcza wtedy, gdy nie znamy go zbyt dobrze, nie wiemy co w szczególności lubi, czy co konkretnie chciałby dostać. Wówczas najlepszym rozwiązaniem jest wybór prezentu uniwersalnego, czyli takiego, który zazwyczaj każdemu się podoba. Przykładem może być zakup zegarka. W sklepach z zegarkami istnieje duży wybór tego typu produktów. Możemy z powodzeniem kupić zegarki zarówno dla kobiet, mężczyzn, czy dzieci. Mogą mieć one eleganckie, wyszukane, ozdobne tarcze, albo ze śmiesznymi motywami, czy z innym ulubionym motywem, który nam się podoba. Warto pomyśleć o zegarku, jeśli nie będziemy mieli pomysłu, co kupić na prezent.


Zastosowano też nowy rodzaj wychwytu i

Chronometr mechaniczny został skonstruowany w 1759 przez angielskiego stolarza Johna Harrisona.

W nawigacji stosowane były chronometry mechaniczne z mechanizmem balansowym, o napędzie sprężynowym. Posiadają mocną obudowę, aby wytrzymywać działanie zmiennych warunków morskich.

W porównaniu z tradycyjnymi zegarami mechanicznymi, konstrukcja chronometru zawiera szereg nowych rozwiązań. Bęben o zmiennej średnicy, na który nawinięta jest sprężyna, kompensuje spadek siły naciągu towarzyszący odwijaniu sprężyny. Zastosowano też nowy rodzaj wychwytu i zamocowania balansu mniej wrażliwych na drgania z mechanizmem balansowym specjalnej konstrukcji (bimetaliczny włos balansu kompensujący zmiany temperatury).
Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Chronometr


Do wolnego miasta jakim była Genewa

W roku 1510, niemiecki ślusarz Peter Henlein, skonstruował pierwszy przenośny zegarek, stosując przy jego mechanizmie małą sprężynę do napędu. Ten rodzaj zegarka stał się wzorem w całej Europie, a szczególne upodobanie odnalazł w Genewie. Do wolnego miasta jakim była Genewa, wiódł szlak dla ludzi którzy z Francji i Niemiec szukali azylu przed prześladowaniami religijnymi. Również pojawiło się tam wielu konstruktorów zegarków. W 1686 r. w Genewie pracowało niespełna 700 zegarmistrzów, a w końcu XVIII w. dziedzina ta dawała już utrzymanie 6 tys. ludzi.
Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Zegar



© 2019 http://1.bialowieza.pl/